Výlet za loupežnickým pokladem * Horní a Dolní Vidim * Kokořínsko

Vážení rodiče,

v galerii najdete fotografie z našeho pondělního výletu. Okolnosti nakonec způsobily, že jsme změnili lokalitu a naše dobrodružná cesta za loupežníky se odehrávala mezi vesnicemi Horní a Dolní Vidim. Ještě předtím jsme se zastavili v hezkém parku u zámku v Liběchově. Už tady byl totiž první dopis od loupežníků a první úkol.

V Horní Vidimi jsme museli najít druhý dopis, zastavili jsme se na pěkném dětském hřišti a po posilnění řízkem jsme začali hledat pochodové značky vyrobené z přírodnin, které nás měli přivést až k loupežnickému obydlí a také k pokladu. 

Cestou jsme poznávali hmyz, rostliny, sbírali jsme byliny a nabírali vodu na čaj pro loupežníky, zdolali jsme lanovou prolézačku, plašili jsme velkého sumce v rybníčku, aby se loupežníci mohli umýt. A když si všichni odvážně došli do tmavé jeskyně se světýlkem pro placku se značkou, tak už bylo slyšet jak na nás loupežníci volají. Poklad ale nevydali jen tak, ještě bylo potřeba zdolat překážkovou dráhu. Všichni byli stateční a došli pod skálu, na které byli loupežníci. Když jsme jim zpívali, tak parádně tančili, a pak nám na laně spustili pytel s pokladem. Radost byla veliká a loučení také. Ještě dlouho bylo slyšet – ahóóój loupežníci….

Včerejší výlet do mlýna byl také moc fajn. Paní Linzerová nás provedla celou zrekonstruovanou budovou mlýnice, děti si všechno prošly, vyzkoušely, na dvorku si mohly pohrát a pohoupat se. Na závěr pro nás měla připravené parádní dobroty – buchty, jablíčka, tyčinky, čaj.

Všichni statečně ušly tam i zpět v dobré náladě.

Pokud vás zajímá jak to ve mlýně vypadá po velké rekonstrukci, tak se tam můžete podívat už tuto neděli. Pozvánku najdete na stránkách obce nebo ve školce v šatně. 

Příští týden nás čeká dopolední program s koňmi a ve čtvrtek divadlo, obojí ve školce.  

V pátek 30. června pak ZAHRADNÍ SLAVNOST A PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ. Začátek je v 15,30. 

Všichni jste srdečně zváni. Jako vždycky budeme soutěžit, povídat si, opékat buřty……

Školka bude otevřená ještě do pátku 14. července, provozní doba bude 7 – 14 hodin. 

Ještě připomínám, že pokud máte uhrazeno 10 plateb za školné a  10 za stravu je třeba platby na léto pozastavit.

Děkujeme za spolupráci.

Martina Srncová

 

 

 

 

Napsat komentář