Předškoláci – nástup do MŠ 12.4.2021

Vážení rodiče,
ráda bych Vám sdělila nejdůležitější informace pro pondělní nástup dětí do školky. Prostudovala jsem pečlivě velmi obsáhlý metodický materiál a vybrala jsem to nejpodstatnější.
Čtěte, prosím pozorně, pokud budete potřebovat doplnění informací, tak napište mail nebo zavolejte, můžete i o víkendu.
 
* provoz bude obnoven v běžném čase od 6,30 do 16,00. V týdnu od 12.4. ho  zajistíme se sl. Nebeskou, od 19.4. by se měla vrátit p. uč. Veverková
* děti nemusí mít trvale žádnou ochranu dýchacích cest, ale každý bude mít v polici v plastovém uzavíratelném sáčku se značkou 
2 zdravotnické roušky pro případ nutnosti
* všichni ostatní ( personál, rodiče..) musí mít ve všech prostorách venkovních i vnitřních nasazenu ochranu dýchacích cest dle platných opatření tj. momentálně respirátor FFP2
* děti se budou testovat antigenními testy, které ve školce už máme. K testování se může dostavit dítě pouze tehdy, pokud nemá příznaky infekčního virového onemocnění. Pokud má některé dítě chronické onemocnění, které se projevuje jako infekční, je třeba dodat potvrzení od lékaře. Vyhneme se tak zbytečným komplikacím. Testování je pro děti nezbytné, bez negativního testu není možná jejich přítomnost ve školce. Pokud se rozhodnete, že nechcete, aby Vaše dítě podstupovalo testování, tak může Vaše dítě zůstat doma. Jeho nepřítomnost je hodnocena jako omluvená absence, s tím, že doma dál plní úkoly, které si budete ve školce vyzvedávat. Testování bude probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek. V odkazu, který je na konci tohoto mailu najdete podrobnější informace. Při testování je třeba zajistit specifické podmínky, takže by bylo dobré, aby Vás nepřišlo najednou moc, jinak budete muset čekat. S některými jsem už mluvila, takže vím, kdy nejspíš dorazí. VÁS OSTATNÍ PROSÍM, ZAVOLEJTE MI NEBO NAPIŠTE, JÁ TAK BUDU SCHOPNA PŘIPRAVIT ČASOVÝ HARMONOGRAM, ABY NEDOŠLO KE ZBYTEČNÉMU ČEKÁNÍ. Děkuju.
Děti se mohou testovat sami, ale je možná pomoc třetí osoby např. zákonného zástupce nebo jiná osoba, která dítě přivede. Ta musí mít od Vás potvrzení, že může Vašemu dítěti pomoct při testování. Po odebrání vzorku z nosu, bude třeba počkat 15 minut na výsledek testu. Můžete se svým dítětem počkat, ale můžete odejít  a dítě počká s námi. Musíte být ale na telefonu, v případě pozitivního výsledku je třeba si dítě neprodleně vyzvednout ze školky a postupovat dále dle pokynů, které Vám sdělíme až pokud bude třeba. Také si prosím rozmyslete, která kontaktní osoba bude během dne vždy k zastižení na telefonu, kdyby bylo třeba.
* na základě opatření je doporučeno nedoprovázet děti do šatny. Jde o to minimalizovat pohyb dalších osob v prostorách školky. Takže se děti budou ráno i odpoledne svlékat a oblékat sami, samozřejmě s naším dohledem a pomocí. Vy budete čekat v prostorách zahrady, o příchodu nás uvědomíte zvoněním a také pokud s námi budete potřebovat mluvit, zazvoňte, vyjdeme ven za Vámi. 
Při čekání na děti je třeba dodržovat veškerá platná opatření pro kontakt s dalšími osobami, myslete na to, prosím.
při příchodu ke vstupu do šatny vždy použijte dezinfekci, Vy i děti
* během pondělí bude venku umístěna nová nástěnka, na kterou budeme vyvěšovat aktuální a důležité informace. Sledujte prosím jejich obsah, a také webové stránky. 
* na pondělí připravte s dětmi všechny hotové práce z distanční výuky ať si je přinesou do školky, děkuju
* připravte dětem běžnou výbavu, sami nejlépe víte co ve školce teď mají a co je třeba doplnit
 
Jsem si vědoma toho, že toto sdělení je plné pokynů, příkazů a změn. V pondělí to společně vyzkoušíme, zjistíme co funguje a co bude třeba nějak upravit. Je fajn, že děti zase budou chodit do školky, ale vzhledem k situaci je třeba opatření dodržovat. Cíl je, aby se výuka už nepřerušila a školka mohla fungovat. Budete – li mít nejasnosti, dotazy, ptejte se. Rády Vám odpovíme, vysvětlíme a domluvíme se, všechno pak půjde snáz. 
Jak sami vidíte, informací je dost. Je možné, že během víkendu můžu ještě něco doplnit. Upozornila bych Vás sms zprávou. 
 

https://testovani.edu.cz/…ice

Další užitečné odkazy:
Opatruj se! – web Národního ústavu duševního zdraví
Dada – info.cz – portál pro dětskou adiktologii
Dítě v ohrožení – jak ho poznat a jak mu pomoci
Přeji Vám všem příjemný víkend a těším se na setkání s Vámi a s Vašimi dětmi v pondělí.
S pozdravem
Martina Srncová

Napsat komentář