Otevření mateřské školy – pokyny

Vážení rodiče,

v pondělí 25.5.2020 bude obnoven provoz v mateřské škole. Provozní doba bude stejná tzn.  6,30 – 16,00. Vzhledem k tomu, že otvíráme po koronavirové pandemii a některá opatření stále trvají, jsou tomu uzpůsobena pravidla i některá opatření. Přečtěte si pozorně tento text, aby zahájení provozu proběhlo hladce a v klidné atmosféře. Děkujeme.

Přineste prosím dětem do školky:

* holínky

* kšiltovku nebo klobouček

* lehčí kalhoty na ven

* lehčí bundu na ven

* uzavíratelný plastový sáček s rouškou, označený značkou dítěte, rouška musí být také označená  značkou dítěte a bude ve školce zůstávat

* pláštěnku

* běžné náhradní oblečení / kalhotky, ponožky atd./

 

POKYNY:

Dětem bude denně před vstupem do třídy přeměřena teplota.

Před vstupem do šatny je povinnost použít dezinfekci rukou.

Před pondělním nástupem si znovu pečlivě prostudujte pokyny, které jsou zveřejněny na webových stránkách MŠ pod názvem „ Informace k otevření mateřské školy“.

Při nástupu dítěte do MŠ je bezpodmínečně nutné odevzdat vyplněné čestné prohlášení viz. „ Informace k otevření….“.U sourozenců je nutné, aby bylo čestné prohlášení vyplněno pro každého samostatně. Čestné prohlášení podepisuje pouze zákonný zástupce dítěte. Bez platného čestného prohlášení není možné dítě do školky přijmout.

Pro větší ochranu a snížení rizika případného šíření nákazy Vás chceme požádat o spolupráci. Jednou z možností je snížit počet dětí při odpočinku. Pokud může jít Vaše dítě domů po obědě, vyzvedněte si ho. Ze stejného důvodu nedávejte prosím dětem žádné hračky, knihy, šperky aj. Pokud Vaše dítě „ plyšového kamaráda“ potřebuje, vyberte jednoho, který by ve školce mohl zůstat. Jestliže budete hračku převážet ze školky domů, vyberte jednu na celou dobu docházky.

Další z opatření je, že si nebudeme s dětmi při vítání a loučení podávat ruce. Ale určitě se s dětmi domluvíme, jak bude náš vítací rituál vypadat. Také s nimi doma, prosím, promluvte o tom, že musíme být opatrní ve fyzickém kontaktu např. pusa kamarádovi nebo i paní učitelce. Ve školce si samozřejmě budeme také o všem povídat. O tom co nás čeká i o tom jaký byl ten čas minulý. Děkujeme.  

Sdělte nám prosím, zda Vaše dítě bude v pondělí 25.5. spát či půjde po obědě. Je to pro nás důležité kvůli objednávkám potravin. Informaci pošlete buď sms zprávou nebo na mail mš nejpozději do čtvrtka 21.5.2020.

V letošním školním roce už nebudou kroužky. Jak bude řešeno finanční vyrovnání Vám dáme vědět.

V případě dotazů volejte na známá telefonní čísla nebo napište mail.

Mějte se dobře a těšíme se v pondělí.

Za kolektiv MŠ Martina Srncová

 

 

 

 

.

Napsat komentář