Co je nového

Dobrý den, vážení rodiče,

moc Vás zdravíme ze školky. Stejně jako v předchozích týdnech dostanou děti i tento týden balíček, dnes nebo zítra. Předejte jim prosím od nás velké pozdravy, zprávu, že na ně ve školce myslíme a všechno připravujeme na jejich návrat – uklízíme, opravujeme, zdobíme…. Ve středu připevníme ke vchodu dvě velikonoční větvě, které trochu nazdobíme a budeme rády, když tam s dětmi přidáte nějakou jejich velikonoční, jarní nebo jinou ozdobu. Můžete ji tam připevnit sami nebo nám ji dejte do schránky, my to uděláme. A nezapomeňte ji podepsat nebo udělat značku. Už se těšíme…

Tady posíláme dětem jedno krátké video, je to jedno z říkadel Josefa Lady. Ve školce si je často čteme a říkáme, ale toto jsme si ještě nepouštěli. 

 

Také plánujeme rozšířit naše záhonky a rády bychom založily něco ve stylu komunitních zahrad. Je to pěstování v pytlích nebo vyvýšených a mobilních záhonech, které se nám zdá vhodné pro děti. Také si tím krásně oživíme prostor velkých betonových ploch a úrodu využijeme v naší školní kuchyni. Na Vás se obracíme s prosbou o spolupráci. Určitě nějaké “ záhony“ koupíme, ale pokud by některý z tatínků, dědečků mohl nějaký vyrobit, budeme moc rády. A protože se do pěstování chceme pustit ještě letos, čím dříve bylo to bylo, tím lépe.  Inspiraci najdete na odkazu níže. Pokud se někdo z Vás rozhodne vyrábět, tak ještě zavolejte, domluvíme si detaily.  Děkujeme.

Přejeme Vám příjemný týden.

Martina Srncová a kolektiv MŠ

Vyvýšený zeleninový záhon 

Napsat komentář