Roup dětský

upozorňujeme Vás, že se v naší mateřské škole vyskytlo střevní onemocnění – roup dětský. Vzhledem k tomu, že jde v tomto školním roce o  opakovaný výskyt, věnujte opravdu zvýšenou pozornost  prevenci a sledování příznaků onemocnění.

Příznaky:

Objevuje se nepříjemný pocit svěděnípálení uvnitř a kolem konečníku. Dítě se škrábe a na konečcích prstů mohou ulpět oplozená vajíčka. Neumyté ruce mohou být zdrojem opětné nákazy -autoinfekce.

Onemocnění se může projevit zvýšenou únavou, neklidem, bolestí břicha, průjmem, podrážděností. Ve stolici se začínají objevovat nejen oplozená vajíčka, ale i dospělí jedinci.

Je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření: mytí rukou po toaletěpřed jídlem, důkladné mytí celého těla, především pak konečníku a stříhání nehtů na krátko.

Co dělat :

*Pyžamo ze školky i spodní prádlo vyperte na co nejvyšší teplotu.

*Ostříhejte dětem nehty.

* Sledujte své dítě zda nevykazuje příznaky onemocnění.

Pokud  se onemocnění objeví u Vašeho dítěte, kontaktujte svého pediatra a neprodleně informujte pedagogický personál mateřské školy.

Velmi děkujeme za spolupráci, ta je v této situaci opravdu důležitá!